Mech ozdobny i dekoracyjnyNaturalny mech dekoracyjny pozwala stworzyć niezwykle atrakcyjną ozdobę w domu. Świetnie wpisuje się w trendy proekologiczne oraz w styl skandynawski i coraz częściej staje się doskonałą alternatywą dla innych roślin w domach. Przede wszystkim mech ozdobny, jaki oferujemy na alleglass.pl, świetnie wygląda i nie wymaga specjalnej pielęgnacji , dlatego sprawdzi się nawet wtedy, gdy nie ma się ręki do „kwiatów”. Poza tym staje się podstawą naturalnych aranżacji, które pojawiają się w domach, na przyjęciach, w przestrzeniach użytkowych. Mech dekoracyjny daje bardzo duże możliwości. W praktyce można nim zagospodarować całą ścianę lub inne elementy wystroju (na przykład szklane słoiki dekoracyjne). Na weselach czy innych przyjęciach może być tłem dla stylizacji. Warto dobrać do niej pióra do dekoracji oraz kamienie ozdobne, które będą wpisywać się świetnie w nieco surowe wystroje. Mech ozdobny może być również podstawą dla ozdób w stylu glamour czy też retro. Wystarczy uzupełnić go o girlandy dekoracyjne i efekt będzie gwarantowany. Zobacz, która propozycja będzie idealna dla ciebie.

Mech Chrobotek Reniferowy Trawiasty Jasny 1 kg. Mech Chrobotek Reniferowy Trawiasty Jasny 1 kg.
Producent: -
Cena:

118,59 zł

Cena netto: 96,41 zł

zobacz więcej
Mech Chrobotek Reniferowy Trawiasty Jasny 100 g Mech Chrobotek Reniferowy Trawiasty Jasny 100 g
Producent: -
Cena:

16,59 zł

Cena netto: 13,49 zł

zobacz więcej
Mech Chrobotek Reniferowy Trawiasty Jasny 200 g Mech Chrobotek Reniferowy Trawiasty Jasny 200 g
Producent: -
Cena:

28,59 zł

Cena netto: 23,24 zł

zobacz więcej
Mech Chrobotek Reniferowy Trawiasty Jasny 300 g Mech Chrobotek Reniferowy Trawiasty Jasny 300 g
Producent: -
Cena:

38,59 zł

Cena netto: 31,37 zł

zobacz więcej
Mech Chrobotek Reniferowy Trawiasty Jasny 500 g  Mech Chrobotek Reniferowy Trawiasty Jasny 500 g
Producent: -
Cena:

59,89 zł

Cena netto: 48,69 zł

zobacz więcej
Mech Chrobotek Reniferowy Zieleń Leśna 1 kg. Mech Chrobotek Reniferowy Zieleń Leśna 1 kg.
Producent: -
Cena:

118,59 zł

Cena netto: 96,41 zł

szt.
zobacz więcej
Mech Chrobotek Reniferowy Zieleń Leśna 100 g Mech Chrobotek Reniferowy Zieleń Leśna 100 g
Producent: -
Cena:

16,59 zł

Cena netto: 13,49 zł

szt.
zobacz więcej
Mech Chrobotek Reniferowy Zieleń Leśna 200 g Mech Chrobotek Reniferowy Zieleń Leśna 200 g
Producent: -
Cena:

28,59 zł

Cena netto: 23,24 zł

szt.
zobacz więcej
Mech Chrobotek Reniferowy Zieleń Leśna 300 g Mech Chrobotek Reniferowy Zieleń Leśna 300 g
Producent: -
Cena:

39,89 zł

Cena netto: 32,43 zł

szt.
zobacz więcej
Mech Chrobotek Reniferowy Zieleń Leśna 500 g Mech Chrobotek Reniferowy Zieleń Leśna 500 g
Producent: -
Cena:

59,89 zł

Cena netto: 48,69 zł

szt.
zobacz więcej
Mech Chrobotek Reniferowy Trawiasty 1 kg. Mech Chrobotek Reniferowy Trawiasty 1 kg.
Producent: -
Cena:

118,59 zł

Cena netto: 96,41 zł

szt.
zobacz więcej
Mech Chrobotek Reniferowy Trawiasty 100 g  Mech Chrobotek Reniferowy Trawiasty 100 g
Producent: -
Cena:

16,59 zł

Cena netto: 13,49 zł

szt.
zobacz więcej
Mech Chrobotek Reniferowy Trawiasty 200 g   Mech Chrobotek Reniferowy Trawiasty 200 g
Producent: -
Cena:

28,59 zł

Cena netto: 23,24 zł

szt.
zobacz więcej
Mech Chrobotek Reniferowy Trawiasty 300 g   Mech Chrobotek Reniferowy Trawiasty 300 g
Producent: -
Cena:

39,89 zł

Cena netto: 32,43 zł

szt.
zobacz więcej
Mech Chrobotek Reniferowy Trawiasty 500 g   Mech Chrobotek Reniferowy Trawiasty 500 g
Producent: -
Cena:

59,89 zł

Cena netto: 48,69 zł

szt.
zobacz więcej

Popularny mech ozdobny to doskonały sposób na to, by wprowadzić do mieszkań, biur, przestrzeni użytkowych naturalne elementy. Tego typu dodatki pokochali dekoratorzy wnętrz i klienci w całej Polsce, a sam fakt, że niezwykła roślina nie wymaga pielęgnacji, jest argumentem nawet dla tych osób, które nie mają ręki do roślin. Poza tym mech dekoracyjny może się pojawić niemalże na każdej przestrzeni, a także coraz częściej staje się elementem takich dodatków jak obrazy, zegary czy inne ozdoby.

Jak wyeksponować chrobotek dekoracyjny?

Z pewnością mech na ścianę to zaproszenie zieleni do domu czy przestrzeni biurowej. I choć naturalnie występuje kilkanaście tysięcy rodzajów tego porostu, to do dekorowania używa się tylko kilku. Najczęściej jest to stabilizowany chrobotek w rozmaitych wersjach kolorystycznych. To jedna z odmian porostu naziemnego, który naturalnie rośnie na terenie Skandynawii – przede wszystkim w Norwegii i na Grenlandii, choć można znaleźć go także w polskich lasach. Jest u nas objęty częściową ochroną. Mech chrobotek jest inaczej nazywany reniferowym, ponieważ stanowi przysmak tych zwierząt. Co istotne, w naturze ma brunatno szarą barwę, a swój dekoracyjny urok zawdzięcza barwnikom. Dzięki temu można tworzyć kompozycje nie tylko z zielonych odcieni, ale również z tak oryginalnych jak granat czy czerwień. A to pozwala wykreować wymarzoną aranżację.

Zalety mchu dekoracyjnego

Przede wszystkim mech ozdobny jest delikatny w dotyku, nie kruszy się i wykazuje podatność na odgniecenia. Ma również dużą elastyczność oraz sprężystość i dlatego właśnie doskonale sprawdza się przy tworzeniu rozmaitych dekoracji. Najczęściej mech dekoracyjny kupuje się w postaci niewielkich kępek z wyraźnymi główkami. Cała kompozycja może więc wyróżniać się nie tylko kolorystyką, ale również fakturami. To uniwersalny dodatek dla miłośników zielonych wnętrz. Chrobotek dekoracyjny świetnie sprawdza się do tworzenia wielkopowierzchniowych paneli ściennych oraz małych detali – obrazów czy też ozdób. Chętnie jest również wykorzystywany przy wykonywaniu stroików, wieńców i innych kompozycji florystycznych. Prawdziwym hitem ostatnich lat jest oczywiście las w słoiku. We wnętrzach mieszkalnych lub użytkowych mech na ścianę pełni funkcję nie tylko dekoracyjną. Oczywiście jest niezwykle wyrazistym elementem wystroju, ale przede wszystkim staje się naturalną, ekologiczną i prozdrowotną przestrzenią. Wiele osób decyduje się na zrobienie samodzielnie aranżacji, a inni wynajmują specjalistyczne firmy do zakładania zielonych ścian. Zachwycać będzie kolor, faktura, wykończenie oraz oczywiście to, że ta roślina nie będzie wymagać od nas żadnej pracy. Sprawdź, jak u Ciebie będzie się prezentować mech chrobotek.

W poszukiwaniu rewolucyjnego elementu dekoracji wnętrz, który na nowo zdefiniuje sposób, w jaki myślimy o naturze i jej obecności w aranżacjach, warto postawić na mech ozdobny. Uwielbiamy dekorować swoje domy żywymi roślinami, jednak większość z nich wymaga poświęcenia dużo czasu na konserwację. Mamy na to rozwiązanie, jakim jest bezobsługowy mech dekoracyjny! Nasz mech na ścianę to łatwy w pielęgnacji, naturalny dodatek, który nie wymaga szczególnej uwagi. Odpowiednio wybrany chrobotek reniferowy gwarantuje niesamowite wrażenia, całkowicie odmieniając wnętrza. Poszukując wnętrzarskich inspiracji, warto wybrać mech — dekoracje z jego wykorzystaniem przyciągają uwagę i pozytywnie wpływają na samopoczucie.

Różnorodność naturalnych kolorów zapewni aranżacyjny sukces

Mech możesz kojarzyć jako rośliny występujące tylko w ciemnych i wilgotnych miejscach. Z przyjemnością odmienimy sposób, w jaki o nim myślisz! Wybierając mech ozdobny do domu, jedną z rzeczy, na jakie trzeba zwrócić uwagę, jest wybór jego odmiany. W naturze chrobotek reniferowy występuje na terenach podbiegunowych, z kolei w domach docenia się go za piękny element dekoracyjny, który nie wymaga podlewania czy odpowiedniego nasłonecznienia. W ofercie naszego sklepu internetowego znajdziesz mech na ścianę w różnych kolorach, takich jak zieleń leśna, zieleń wiosenna, bądź jasny trawiasty, dzięki czemu z łatwością wprowadzisz mech ozdobny do domu tam, gdzie chcesz. Używanie roślin takich jak chrobotek dekoracyjny to niezwykle prosty sposób na nadanie koloru i życia wystrojowi domu.

Gdzie możesz wykorzystać mech dekoracyjny?

Roślina, jaką jest chrobotek dekoracyjny, ma bardzo szerokie zastosowanie w aranżacjach wnętrz. Ściany z mchu to doskonałe rozwiązanie do łazienek, ponieważ roślina chłonie wodę z pary. Ciekawą inspiracją może być stworzenie panelu ściennego z mchu nad wanną. Taka instalacja sprawi, że mech na ścianę będzie praktycznie bezobsługowy, gdyż pobierać będzie wszystkie potrzebne składniki odżywcze z powietrza. Jeśli w Twoim salonie czy w jadalni brakuje pięknego, naturalnego aspektu, możesz zagospodarować całą ścianę, wykorzystując chrobotek dekoracyjny w połączeniu z roślinami liściastymi. Dodatkowe ozdobne gałęzie i kilka paproci naturalnie zwiększą atrakcyjność wizualną, a mech i dekoracje z jego udziałem zrobią wrażenie na Tobie i Twoich gościach. W sypialni z kolei mech ozdobny o neutralnej kolorystyce wprowadzi dużą dawkę naturalnej zieleni.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl