Szklane tuby do dekoracji kościoła – jak wykorzystać?
Szklane tuby do dekoracji kościoła – jak wykorzystać?

Kiedy narzeczeni podejmują wspólną decyzję, że słowa przysięgi wypowiedzą sobie przed ołtarzem w kościele, to jest to najważniejsze miejsce podczas całego wydarzenia. I właśnie z tego powodu warto zadbać o jego odpowiednią dekorację. I choć trudno odmówić uroku kościołom, to jednak dzięki ogólnodostępnym ozdobom, możemy sprawić, że będą one jeszcze bardziej odświętne. Jednym z elementów, który w ostatnim czasie cieszy się coraz większą popularnością jest szkło dekoracyjne. Wypełnione kolorowymi świecami lub świetlnymi girlandami stworzy nastrojowy klimat i piorunujące wrażenie na wszystkich zebranych gościach.

Dekoracja kościoła – o czym musisz pamiętać?

Każda parafia jest inna. Oznacza to, że w każdej możemy spotkać się z innymi wytycznymi, także jeśli chodzi o organizację ceremonii ślubnej. I o ile w niektórych możliwe będzie wynajęcie profesjonalnej firmy dekoracyjnej czy florystów do ozdobienia wnętrza świątyni, o tyle w innych będzie to niemożliwe. Wtenczas o odpowiednią oprawę zadbają siostry zakonne lub bliski pracownik współpracujący z parafią. Warto zatem wcześniej zapoznać się z zasadami, jakie panują w parafii, w której ma być zawarty związek małżeński, aby uniknąć niepotrzebnego rozczarowania i stresu.

Strojenie kościoła – które obszary wymagają specjalnej oprawy?

Jeśli okaże się, że proboszcz z pobliskiej parafii da młodym zielone światło w sferze dekoracji świątyni, warto przeanalizować, które strefy będą potrzebowały ozdobnych dodatków. Z pewnością będzie to dekoracja ołtarza oraz miejsc siedzących dla Pary Młodej oraz świadków, a także droga przejścia do ołtarza wzdłuż ławek. Oczywiście, w każdym z tych przypadków bazą będą świeże kwiaty (najlepiej kolorystycznie nawiązujące do bukietu Pani Młodej). Jednak nie są to jedyne dodatki uświetniające charakter tej wzniosłej uroczystości. Warto również postawić na szkło dekoracyjne, które wypełnione ciepłym blaskiem świec, zbuduje ciepłą i romantyczną atmosferę.

Wazon szklany cylinder 60 ø 15 cm Grube Szkło

Wazon szklany cylinder 60 ø 15 cm Grube Szkło

Droga do ołtarza – jak ją udekorować?

Momentem, który rozpoczyna całą ceremonię, jest przejście Pary Młodej w kierunku ołtarza. To niezwykle wzruszająca chwila, która musi posiadać równie wyjątkową oprawę. Często w tej roli występuje szkło dekoracyjne, w postaci wazonów cylindrów lub lampionów, które umieszcza się wzdłuż przejścia do ołtarza i wypełnia ozdobnymi świecami, dzięki czemu stanowią piękny, świetlny detal podkreślający wyjątkowość całej uroczystości.

Jak wykorzystać tuby szklane do dekoracji? Generalnie, ustawia się je wzdłuż drogi do ołtarza, zaraz obok ławek (tak, aby pozwolić gościom weselnym na swobodne zajęcie miejsc). Warto wybierać modele o różnych wysokościach (np. wazony cylindry wąskie w zestawie 3 sztuk), aby tworzyć z nich efektowne, przestrzenne kompozycje. Można je dodatkowo wypełnić wodą, płatkami kwiatów czy dekoracyjnymi kamykami (o ile zamiast klasycznych świeczek będą znajdowały się w nich pływające tealighty), aby blask ognia jeszcze bardziej eksponował ich krystalicznie czyste piękno.

Wazon Szklany Cylinder Wąski 30, 40, 50cm Φ 6cm Zestaw 3 szt.

Wazon Szklany Cylinder Wąski 30, 40, 50cm Φ 6cm Zestaw 3 szt.

Świetlną dekorację można również stworzyć przy użyciu pojedynczych, wysokich naczyń, np. wybierając wazon szklany cylinder 40 cm. Umieszczony co drugą, a nawet trzecią ławkę stworzy urokliwy klimat, nie nadwerężając nadmiernie budżetu Młodej Pary.

Wazon szklany cylinder Grube Szkło 40 ø 15 cm

Wazon szklany cylinder Grube Szkło 40 ø 15 cm

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl