Jak przygotować dekoracje z balonów?

Jak przygotować dekoracje z balonów?

Balony stanowią uniwersalną ozdobę każdej uroczystości. Można je wykorzystać zarówno podczas imprezy urodzinowej, jak i karnawałowej, w trakcie Sylwestra, a nawet Świąt Bożego Narodzenia. Są powszechnie stosowane z okazji urodzin czy przyjęć, celebrujących rocznicę ślubu. Szeroki wybór różnego rodzaju balonów pozwoli każdemu stworzyć niezapomniane dekoracje. Poniżej przedstawiamy kilka pomysłów na to, jak wykorzystać balony, aby stworzyć świetną atmosferę na przyjęciu.

Skąd wzięła się popularność balonów?

Balony zaskakują prostotą i niską ceną, z tego względu stały się jedną z najpopularniejszych dekoracji każdej imprezy. Niezależnie, czy przygotowujemy przyjęcie urodzinowe dla dziecka, dekorujemy salę weselną, czy tworzymy aranżację na Andrzejki. Każda z tych okazji może zostać ozdobiona balonami, które zawsze kojarzą się z dobrą zabawą. Istnieje wiele różnych, ciekawych balonów, które można wykorzystać na stosowną okazję. Balony na wesele w kształcie serca lub z miłosnymi nadrukami to standardowy element ozdobny dowolnej sali ślubnej. Balony przedstawiające cyfry to idealna opcja na dekorację przyjęcia urodzinowego lub noworocznego. Produktów w różnych kształtach jest mnóstwo, w ofercie balonów bez problemu znajdziemy zabawne balony dla dzieci, jak również proste, gładkie produkty, które mogą stanowić uzupełnienie kolorystyczne każdej aranżacji. Dzięki temu, że tego typu ozdoby są tak łatwo dostępne, wiele osób decyduje się na stworzenie z nich profesjonalnych dekoracji.

Balony Pastelowe Serce Czerwone 25 cm / 100 szt.

Balony Pastelowe Serce Czerwone 25 cm / 100 szt.

Jak stworzyć girlandę z balonów?

Girlanda z balonów to prosta, ale efektowna ozdoba, która w ciekawy sposób poprawi oprawę każdej radosnej uroczystości. Do jej wykonania potrzebne będą głównie balony, najlepiej wybrać balony jednolite w pastelowych kolorach. Z ich pomocą można stworzyć wielobarwną dekorację, która podkreśli ogólny charakter całej imprezy.

Balony pastelowe mix kolorów 30 cm 100 szt.

Balony pastelowe mix kolorów 30 cm 100 szt.

Samo wykonanie girlandy z balonów nie powinno być skomplikowane. Poniżej przedstawiamy kilka wskazówek, które mogą pomóc w stworzeniu dekoracji:

  • Krok 1 – nadmuchać balony i zawiązać je w pętelkę.
  • Krok 2 – związać dwa balony ze sobą, wykorzystując do tego ich końce, bez dodatku żyłek czy sznureczków.
  • Krok 3 – przygotowane wcześniej pary balonów ułożyć prostopadle do siebie. Następnie owinąć ich środki, tak, aby tworzyły czwórkę.
  • Krok 4 – gotowe czwórki powiązać ze sobą sznureczkiem lub żyłką. Pozwoli to na dowolne przedłużenie girlandy.
  • Krok 5 – gotową girlandę można zawiesić pod sufitem lub na firankach.

Przed przystąpieniem do tworzenia girlandy z balonów, należy przeliczyć dokładnie, ile balonów będzie potrzebnych, aby wykonać całość. Warto pamiętać, że zamocowanie ozdoby w linii prostej może być skomplikowane i jeżeli girlanda ma wisieć, np. na karniszu, powinna być od niego nieco dłuższa.

Ściana balonowa jako dekoracja sali

Tego typu aranżacja może zrobić dobre wrażenie, a przy tym nie jest trudna do wykonania i nie jest droga. Stworzenie ściany balonowej wymaga jedynie doboru odpowiednich balonów – mogą to być balony metaliczne, czyli jednolite, wykonane w stonowanych barwach. Tak dobrane dekoracje świetnie sprawdzą się jako tło dla głównego stołu lub pod sesję zdjęciową. W tym przypadku można postawić na ścianę wielobarwną lub jednokolorową, wybierając na przykład balony metaliczne błękitne. Przygotowując ścianę z balonów, należy napompować je tak, aby miały różne wielkości, gdyż asymetria sprawi, że ściana zrobi lepsze wrażenie. Napompowane balony najlepiej związać wstążką i przymocować do ciężarków (ok. 5 balonów na obciążnik).

Balony metaliczne błękitny 30 cm 100 szt.

Balony metaliczne błękitny 30 cm 100 szt.

Ustawianie ściany balonowej powinno być rozpoczęte od szeregu balonów, który ma stanowić górną ściankę ( i te balony powinny mieć najdłuższe wstążki). Każdy szereg niech będzie nieco niższy, aby balony znajdowały się na różnych wysokościach i w taki sposób, aby balony w najniższym szeregu miały najkrótsze wstążki.

Balonowy sufit jako dekoracja na przyjęcie

Lewitujące balony pod sufitem jako dekoracja mogą w ciekawym stopniu wpłynąć na atmosferę sali imprezowej. Do stworzenia takiej ozdoby potrzebne będą balony lateksowe w dwóch kolorach, hel do ich napełnienia oraz wstążka. Ilość balonów zależeć będzie od rozmiarów pomieszczenia oraz części sufitu, jaką chcemy udekorować. Samo stworzenie aranżacji jest bardzo proste. Balony wystarczy wypełnić helem, związać wstążką i umieścić pod sufitem. Dla urozmaicenia można ozdobić je konfetti lub też dołączyć do każdego balonu ciekawostkę z życia jubilata, jeżeli jest to przyjęcie urodzinowe. Taka dekoracja to ciekawa opcja na każdą okoliczność.

Balony to tanie, szeroko dostępne produkty, których nie może zabraknąć na żadnej radosnej imprezie. Możliwości stworzenia z nich ciekawych ozdób jest wiele, wystarczy nieco pomysłowości i chwila zaangażowania, aby całkowicie zmienić salę przyjęć w miejsce, które kojarzyć się będzie z dobrym nastrojem i świetną zabawą.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl