Jak dopasować obrus do uroczystości?
Jak dopasować obrus do uroczystości?

Jak dopasować obrus do uroczystości?

Szykując jakąkolwiek uroczystość z połączeniem poczęstunku, myślimy o bieli. Tymczasem wybór nakryć do obiadu, czy słodkiego poczęstunku wcale nie musi stanowić neutralnego koloru. Możemy pofantazjować i wybrać coś całkowicie odmiennego, odlotowego i ciekawego.

Wieczorową porą - obrus na specjalne okazje

Jeżeli mamy zamówienie na kilkanaście osób na uroczystą kolację z okazji np. zaręczyn, możemy wybrać czerwone obrusy na stół. Kolor miłości nada spotkaniu specyficzny charakter. Przyciemnione światła, zapalone świece na stole i czerwone róże w wazonie będą dodatkowym miłym akcentem.

Z kolei spotkanie biznesowe o godzinie 19:00 będzie miało zupełnie inny charakter, wówczas ciemnoszary obrus nie zakłóci rozmów o interesach. Można wyłożyć jaśniejszą zastawę stołową, a obok każdego talerza położyć serwetkę o podobnym odcieniu co naczynia.

Rocznicę ślubu podkreślimy, szykując zielone obrusy na stół i do tego żółte serwetki i takiego samego koloru talerze. Serwetki warto złożyć w wachlarz i ustawić przy każdej zastawie. Żółty wazon i kolorowe bukieciki w kieliszkach do szampana uwydatnią wzniosłość chwili.

Za dnia czyli funkcjonalne obrusy na stół

W ciągu dnia odwracamy całą sytuację. Czyli jaśniejsze obrusy na stół i ciemniejsza zastawa stołowa. Żółty obrus i zielone dodatki. Różowy obrus zamiast czerwonego. Ciemnoszary na jasnoszary itd. Nie zrażajmy się, gdy nie będziemy mieć talerzy w wymaganych odmiennych kolorach. Jeśli dysponujemy tylko jednym kolorem zastawy, może ona doskonale nadawać się do każdego koloru obrusa. Wówczas nacisk będziemy kłaść bardziej na dodatki, typu serwetki, kwiaty, wazony, dodatkowe figurki itp.

 

Narzuta na Stół Dunisilk Yarrow 84 cm x 84 cm / 100 szt. 

Uroczysty obiad wspaniale będzie smakował przy wzorzystych obrusach. Mogą to być np. duże maki albo koła lub drobne stokrotki. Obowiązkowo świecznik z jedną bądź kilkoma świecami, w zależności od tego, jak długi stół uszykujemy. Do stołu czteroosobowego wystarczy jedna świeca, do ośmioosobowego już możemy postawić szerszy świecznik. Przy złączonych kilku stołach ustawiamy dekoracje, starając się, by były na każdym środku każdego stołu.

Białe obrusy warto ożywić odmienną kolorystycznie serwetą, którą rozciągamy wzdłuż stołu, układając ją przez jego środek. Wówczas serwetki powinny być dobrane kolorystycznie do rozciągniętej serwety. Bieżnik ten może być jednokolorowy lub wzorzysty.

Uroczystość dla dzieci, czyli wybierając obrus przygotuj się na wszystko!

Dzieci lubią, gdy jest kolorowo i wesoło, zatem kolorowe obrusy na stół będą idealnym rozwiązaniem. Wszelkie elementy kolorystyczne na obrusie wprowadzą dzieci w radosny nastrój. Serwetki również powinny być bajecznie kolorowe. 

Nie stawiamy świec na stołach, przy których będą spożywać posiłek same dzieci. Jest to zbędna dekoracja, a nawet niebezpieczna. Kolorowa zastawa, gdzie talerz głęboki będzie innego koloru niż ten płaski, jest doskonałym pomysłem. Dzieci muszą być w otoczeniu wielu barw.

Materiał obrusu w restauracji ma ogromne znaczenie

Bez względu na rodzaj imprezy postarajmy się o obrusy na stół z materiału, który się nie gniecie lub łatwo go wyprasować. Drugi aspekt to plamoodporność. Dzięki specjalnej wodoodpornej tkaninie rozlany sok bądź herbata albo zupa nie wnikną w głąb obrusu i łatwiej będzie można plamy sprać. 

Narzuta na Stół Dunicel Jenia 84 cm x 84 cm / 100 szt. 

W zależności od rodzaju stołu (prostokątny lub okrągły) wybierzmy obrus takiej wielkości, by opadające jego boki nie przeszkadzały gościom podczas spożywania posiłków. Zwykle powinny mieć 15-20 cm więcej niż powierzchnia stołu. W kawiarniach jednak możemy pozwolić sobie na dłuższe obrusy opadające nawet do połowy nogi mebla.

 

 Proponowane produkty:

https://alleglass.pl/pl/p/Narzuta-na-Stol-Dunisilk-Yarrow-84-cm-x-84-cm-100-szt.-/7409

https://alleglass.pl/pl/p/Narzuta-na-Stol-Dunicel-Jenia-84-cm-x-84-cm-100-szt.-/7485

https://alleglass.pl/pl/p/Falbana-Satynowa-Gruba-Bialy-75-cm-x-4-m/4409

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl