Dekoracja restauracji i kawiarni z wykorzystaniem szklanych słojów

Dekoracja restauracji i kawiarni z wykorzystaniem szklanych słojów

Szklane ozdoby już od lat stanowią uniwersalną opcję na poprawę wystroju różnych pomieszczeń. Materiał, jakim jest szkło, nie tylko świetnie komponuje się z dowolną aranżacją, ale też pozwala na wdrożenie różnego rodzaju dodatków i zawsze będzie dobrze wyglądać. W tym artykule przedstawiamy ciekawe propozycje wykorzystania szklanych słojów w dekoracji kawiarni lub restauracji.

Szklane słoje w roli wazonów

W restauracji i kawiarni bardzo często widzimy wazony, w których umieszczone są sztuczne lub żywe kwiaty. Taka ozdoba ożywia wnętrze i dodaje mu świeżości. Zastosowanie w roli wazonów szklanych słojów to ciekawe rozwiązanie, które wpłynie na rozjaśnienie danej dekoracji, a co więcej, pozwoli na większą kreatywność w tym zakresie. W zależności od szerokości słoja można w nim umieścić całe bukiety kwiatów lub skromne, delikatne kompozycje, dopełniające wystrój wnętrza. Takie wazony ustawić można zarówno przy stolikach dla gości, jak i w charakterze dekoracji okna czy półek naściennych.

Szklany słój alternatywą dla świecznika

Świeczniki i podstawki pod świece stanowią standardowe elementy dekoracji różnych lokali. Jednak i w tym przypadku można wykazać się kreatywnością i postawić na szklane wazony, które, uwaga, będą dobrą ochroną dla świecy ozdobnej, a jednocześnie sprawdzą się jako jej efektywna otoczka. Szkło w ciekawy sposób odbije światło płomieni, wprowadzając do wnętrza nieco romantycznego nastroju, co może sprawić, że atmosfera w restauracji lub kawiarni stanie się jeszcze przyjemniejsza i będzie zachęcała do tego, aby spędzać tam więcej czasu.

Świecznik szklany / Wazon na nodze Weselny Szeroki 15 cm φ 15 cm

Świecznik szklany / Wazon na nodze Weselny Szeroki 15 cm φ 15 cm

Szklane słoje na nodze w formie wazonów można wykorzystać na wiele sposobów. Dzięki temu, że są dość szerokie, świetnie sprawdzą się jako miejsca na większe świeczki, zapewniając tym samym również lepszy rezultat estetyczny. Właściciele miejsc publicznych, którym zależy na oryginalnej aranżacji lokalu, mogą taką dekorację wykorzystać jako element rozpoznawczy lub zastosować w celu uzupełnienia zastosowanych już ozdób.

Las w słoiku – dekoracja w zgodzie z naturą

Szklane terrarium wypełnione leśnymi motywami stało się w ostatnich latach bardzo modne. Taka nietuzinkowa ozdoba z pewnością sprawdzi się także w restauracji i kawiarni, stanowiąc naturalną dekorację, która sprzyjać będzie uzyskaniu miłego, świeżego klimatu w lokalu. Co więcej, las w słoiku to kompozycja, którą można dowolnie ustroić i wykonać wedle własnego uznania. Wystarczy wybrać odpowiedniej wielkości słój z korkiem i wypełnić go mchem lub świeżymi szyszkami. Oczywiście tego typu ozdoba, choć sprawdzi się w każdej części pomieszczenia, musi być poddawana systematycznej pielęgnacji. Właściciel restauracji lub kawiarni, który chce, aby aranżacja przez cały czas pozostawała świeża, musi pamiętać o tym, że o takie akcenty wystroju trzeba regularnie dbać, gdyż pozostawione same sobie mogą wręcz pogorszyć charakter danego miejsca.

Słój Szklany z Korkiem Terrarium 30 cm Φ 23 cm

Słój Szklany z Korkiem Terrarium 30 cm Φ 23 cm

Szklane słoje do aranżacji stanowią elementy idealne do stworzenia dekoracji, opartej na dobrach naturalnych. Można je jednak wykorzystać także na inne sposoby, głównie dlatego, że do takiego słoja możemy wstawić praktycznie wszystko, wykorzystując własną wyobraźnię w celu stworzenia unikalnej kompozycji, która zachwyci klientów oryginalnością i ciekawym stylem.

Szklany Candy bar jako element dekoracji kawiarni

Candy Bar, czyli słój na słodkości to właściwie stały element wielu kawiarni. W większości takich lokali znajdziemy szklane bomboniery wypełnione ciastkami lub cukierkami. Stanowią one element wykorzystywany w praktyce do przechowywania produktów spożywczych, aczkolwiek można je zastosować również jako część dekoracji. Tego typu produkty powszechnie stosowane są na stołach podczas przyjęć, ale można gościom restauracji zrobić niespodziankę i ustawić coś takiego w widocznym miejscu, aby ozdabiało pomieszczenie. Dekoracja typu Candy Bar niesie ze sobą wiele możliwości, gdyż wystarczy odrobina wyobraźni, aby ze szklanego słoja i różnego rodzaju smakowitości stworzyć coś nietuzinkowego, co osłodzi atmosferę w dowolnym miejscu.

Bomboniera na Candy Bar Alladyn 37cm

Bomboniera na Candy Bar Alladyn 37 cm

Szklane słoje do dekoracji restauracji lub kawiarni - dlaczego warto?

Szkło stanowi uniwersalny materiał wykonawczy, z którego stworzyć można praktycznie każdy rodzaj ozdoby. Co więcej, takie dekoracje, niezależnie od kształtu, mogą być stosowane na różne sposoby. Szklane słoje to produkty, zapewniające szeroki możliwości aranżacji dowolnego wnętrza. Wystarczy trochę kreatywności i odpowiednio wybrane dodatki, aby wykonać ozdoby, które będą stanowić oryginalne uzupełnienie tła wybranej restauracji i kawiarni. Tego typu lokale publiczne wielokrotnie dobrze funkcjonują między innymi dzięki atmosferze, jaka panuje w ich wnętrzu. Osoby, chcące dobrze zjeść lub napić się kawy w miłym towarzystwie, chętnie wybiorą miejsce, które będzie urządzone estetycznie i z pomysłem. Szklane słoje, dzięki swojej wielofunkcyjności, świetnie sprawdzą się jako elementy dekoracyjne takich miejsc.

Polecane produkty:

Słój szklany Uniwersalny z korkiem 27 cm ϕ 22 cm
Szklana Bomboniera na Candy Bar Stylowa Średnia 25 cm ϕ 16 cm
Wazon szklany cylinder szeroki 50 Φ 19 cm

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl